Fit przepisy- jedz smacznie i niekalorycznie!

Fit przepisy – jedz smacznie i niekalorycznie!

Obecnie coraz większa uwagę poświęcamy zdrowemu żywieniu. Wynika to nie tylko z tego, że chcemy odzyskać dobre samopoczucie, ale również i z tego, że chcemy uporać się z nadprogramowymi kilogramami. Fit przepisy cieszą się więc coraz większą popularnością, choć ich przygotowanie może być nieco czasochłonne. Warto więc wiedzieć, czym wyróżnia się jedzenie “fit”, by móc przygotowywać ulubione i smaczne dania, jednak z ograniczoną ilością kalorii. Fit przepisy – jedz smacznie i niekalorycznie!

Odżywka białkowa jako niezbędny dodatek

Odżywka białkowa głównie kojarzy nam się z posiłkiem post- lub pre-workout. Wokół niej narosło wiele mitów, a panie podchodzą do niej dość sceptycznie. Okazuje się jednak, że białko jest głównym budulcem naszego organizmu, a odżywka białkowa autentycznie przyczynia się do utraty wagi. Występuje ona jako niezbędny dodatek w wielu fit przepisach. Osoby będące na diecie, powinny więc dodać jedną miarkę do porannego koktajlu czy płatków. W efekcie zapewni im ona uczucie sytości przez długi dzień, a także skutecznie uchroni przed dodatkowym podjadaniem. Na śniadanie warto więc zaserwować sobie koktajl z truskawek i bananów, z jedną łyżką waniliowej odżywki białkowej oraz mlekiem najlepiej 0%. Całość wystarczy zmiksować w blenderze, a następnie cieszyć się fit śniadaniem, które będzie miało jedynie około 70 kalorii. 

Zastąp tradycyjne produkty, tymi w wersji light

Tajemnicą utraty wagi, a także bycia fit jest wykreowanie deficytu kalorycznego. Polega on głównie na tym, by w pierwszej kolejności obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne organizmu, a następnie spożywać dziennie około 200-300 kalorii mniej. Oczywiście wiele z nas będąc na diecie stara się przygotowywać swoje posiłki wedle zaleceń fit przepisów, jednak efekty są praktycznie niezauważalne. Dlaczego tak się dzieje? Otóż choć trzymamy się głównych zasad związanych z przygotowywaniem posiłków, to często zapominamy, że zamiast tradycyjnego jogurtu greckiego do sałatki, powinniśmy go dodać w wersji light. To samo tyczy się mleka, czy chociażby różnego rodzaju serów. Dla przykładu, wspomniany jogurt grecki ma 62 kalorie, podczas gdy jego wersja light już tylko 55 kalorii. Jak widać różnica jest dość pokaźna, a tak niewielkie detale, mogą zaważyć na tym, czy rzeczywiście utrzymamy nasz deficyt kaloryczny. Warto również zwrócić uwagę na słodkie napoje. Puszka zimnej coli po męczącym dniu w szkole czy w pracy, może być prawdziwym wybawieniem. Niemniej jednak decydują się na cole zero, która ma około 7 kalorii. Produkty light podobnie jak odżywka białkowa, zostały stworzone właśnie z myślą o fit przepisach!

Zrezygnuj ze smażenia na głębokim oleju

Z pewnością każdy nie raz zastanawiał się dlaczego większość fit przepisów zaleca gotowanie na parze. Odpowiedź jest jednak niezwykle prosta, tak przygotowywane danie nie zawierają ani grama tłuszczu, a co więcej nie zostają one pozbawione substancji odżywczych. Smażąc np. pierś z kurczaka, mimo że dokładnie odsączymy ją na ręczniku kuchennym, pozbawiamy jej nawet 30% białka. Co więcej, tłuszcz tak czy inaczej wsiąka w mięso, a to sprawia, że będzie ono nawet 15% bardziej kaloryczne. Gotowanie na parze jest więc niezwykle zdrowe i pozwala zachować w potrawach wszystkie, drogocenne dla naszego organizmu składniki. Ciekawą alternatywą jest również pieczenie, oczywiście bez dodatku oleju. W ten sposób również możemy przygotowywać ulubione potrawy, a jednocześnie zachowywać odpowiedni bilans kaloryczny. Gotowanie bez tłuszczu ma bowiem ogromny wpływ na efektywność utraty tkanki tłuszczowej.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *