Co kupić pod choinkę?

Prezent pod choinkę dla dziecka – co kupić?

Prezent gwiazdkowy to jeden z najważniejszych upominków w całym roku, niemal tak samo istotny, jak prezent na roczek. W zależności od wyznaczonego budżetu rodzic może zdecydować się na jeden większy podarunek lub kilka drobniejszych, uzupełnionych słodyczami, owocami czy akcesoriami. Oto kilka produktów, które warto wziąć pod uwagę poszukując prezentu pod choinkę, który przyciągnie uwagę dziecka na nieco dłużej niż kilka minut:

Namiot tipi

Tipi to bardzo uniwersalny, choć nieco kosztowny prezent pod choinkę, który sprawdzi się zarówno w przypadku chłopca, jak i dziewczynki w wieku od roku do nawet kilkunastu lat. Namiot jest namiastką bazy, własnego domku, azylu bezpieczeństwa. Dziecko może stworzyć tam strefę, w której samo ustala zasady. Wnętrze tipi sprawdzi się także jako miejsce wyciszenia dla malucha przytłoczonego emocjami. Produkty tego typu mają współcześnie niezwykle efektowny wygląd, dzięki czemu będą również ładną dekoracją pokoju dziecięcego. 

Klocki

Plastikowe czy drewniane – klocki to zawsze dobry pomysł na prezent pod choinkę. W przypadku najmłodszych sprawdzą się te o większych wymiarach, łatwiejsze w użyciu i bezpieczne, bo niemożliwe do połknięcia. Starszakom można natomiast podarować zestaw typu Lego, na przykład z postaciami ulubionej bajki. Klocki to doskonała, ponadczasowa zabawka, która nie ogranicza wyobraźni i rozwija kreatywność. Ich układanie jest natomiast korzystne dla zdolności manualnych i doskonalenia koordynacji oko-ręka. W przypadku tego typu zabawek przedział cenowy jest bardzo szeroki, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. 

Książeczki, puzzle i gry planszowe

Z tej kategorii produktów można stworzyć niedrogi, a bardzo efektowny prezent pod choinkę zbudowany z kilku różnych propozycji dostosowanych do wieku malucha. Wszystkie te artykuły zaliczamy do grupy zabawek edukacyjnych, dlatego z pewnością będą one inwestycją w zdrowy rozwój dziecka. Książeczki znajdziemy nawet w wersji dla noworodków (książeczki kontrastowe). Duże puzzle będą odpowiednie dla dzieci od około 3 roku życia, podobnie jak najprostsze gry planszowe. 

Zabawki muzyczne

Zabawki mogą wspierać rozwój pasji, których zalążki pojawiają się już w dzieciństwie. Najczęściej wybierane produkty tego typu to zabawki muzyczne, czyli przede wszystkim różnego typu instrumenty oraz coraz popularniejsze mikrofony. Szczególnie te ostatnie mogą okazać się prawdziwym hitem tych świąt. Mikrofony do karaoke nierzadko łączą się poprzez Bluetooth, pozwalając maluchom śpiewać ich ulubione piosenki przy akompaniamencie telewizora czy komputera. Często dysponują także zabawną funkcją modulacji dźwięków, zmieniają głos i dodają do niego efekty specjalne. 

Tablica manipulacyjna

Tablice sensoryczne to również jedna z najpopularniejszych dzisiaj zabawek dla dzieci – tym razem przede wszystkim dla tych w wieku od jednego roku do około 3 – 5 lat. Na tablicach znajdziemy różnego typu zapięcia, przekładnie, sznurowadła, labirynty, sortery i inne podobne aktywności, które mają rozwijać różne umiejętności maluchów. Tablice różnią się od siebie rozmiarami i zawartością, a także materiałem wykonania – najczęściej jest to sklejka lub filc. 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *