Trendy makijażowe w 2022

Trendy makijażowe w 2022

Za sprawą coraz większej roli Internetu, głównie w postaci social mediów, moda zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Trendy makijażowe w 2022 są kreowane nie tylko przez celebrytki i influencerki,  ale także przez zwykłe użytkowniczki Instagrama, tumblra czy TikToka. Co zatem się teraz nosi w makijażu? Jaki look jest najbardziej pożądany? Jakie są główne cechy modnego makijażu w 2022?

Trendy makijażowe w 2022 – odchodzenie od matu

Lata 2016 – 2019 upłynęły w makijażu pod znakiem matu. To właśnie matujące bazy i podkłady były najbardziej pożądane. Nie inaczej było z pomadkami. Królowały wykończenia właściwie pudrowe. Do nadania twarzy i makijażowi blasku używano rozświetlacza (na kości policzkowe i czasem na nos) oraz rozświetlającego cienia w wewnętrzny kącik oka. Blask gdzie indziej był wysoce niepożądany. Lata 2016-2019 słynęły również z mocnego konturowania twarzy, a następne: 2020 i 2021 stanowiły właściwie tylko wariację nt. mody na mat.

Błysk i rozświetlenie

Teraz jednak obserwuje się coraz śmielszy powrót do blasku! Nie tylko zaczęło się akceptować naturalny blask naszej twarzy, ale dodatkowo się go podkręca nawilżającymi, rozświetlającymi produktami. Obecnie ceni się przede wszystkim świeży, młodzieńczy, promienny wygląd właściwy cerom młodym.

Królują opalizujące róże (w odcieniach ciepłych i chłodnych różów czy oranżów) z drobinkami. Małe drobinki (bardzo często w tęczowych odcieniach) tworzą efekt tafli, a duże nadają lookowi śmiały akcent.

Obserwuje się również coraz ciekawsze odcienie rozświetlaczy. Efekt srebrny, złoty, tęczy, lekko różowawy – opcji jest multum!

Na błysku twarzy się jednak nie kończy. Po latach niełaski powróciły półtransparentne błyszczyki (również z drobinkami!). Także najmodniejsze obecnie pomadki, niezależnie od koloru i stopnia nasycenia, mają wykończenie przynajmniej satynowe. Stawia się albo na delikatny, naturalny, dziewczęcy efekt, albo na ciemną, intensywnie nasyconą barwę.

Za sprawą inspiracji estetyką vintage (szczególnie w wydaniu lat 60) wróciła także moda na jednokolorowe powieki, podkreślanie ich załamania oraz na malowanie (czy domalowywanie sobie) dolnych rzęs. Największą sensacją jest, unikany przez wiele lat, intensywnie niebieski cień!

Wpływ serialu Euphoria i Lady Gagi

Niewątpliwie makijaż oczu został w 2022 ukształtowany pod wpływem niezwykle popularnego serialu Euphoria. Fantazyjne kreski, brokat, sztuczne kwiatki, śmiałe kolory i ciekawe przejścia, ale i subtelniejsze kreski “skrzydełka” malowane jasnymi beżowymi czy białymi, ale o kolorowymi eyelinerami królują. Zarówno osoby bardzo śmiałe, jak i preferująca subtelny efekt czerpią inspirację z tego looku.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że Euphoria nie jest jedynym źródłem tej estetyki. W równie dużym stopniu ma ona swoje źródło w twórczości i wizerunku Lady Gagi ze szczególnym uwzględnieniem jej ostatniej płyty Chromatica. Wyraziste kreski wykonane białym eyelinerem, błyszcząca różowa pomadka i opalizujące glow na twarzy, widoczny róż zdefiniowały modę makijażową roku 2022.

Trendy makijażowe w 2022 – brwi

Na szczęście już na dobre odeszły przerysowane, kwadratowe, czarne, “instagramowe” brwi z efektem ombre. Aktualnie stawia się na zadbane, wyczesane (często ku górze), subtelnie podkreślone brwi w naturalnym kształcie.

Słowami definiującymi modę roku 2022 w makijażu są zatem: błysk, naturalność, promienność, dziewczęcość i fantazja. Aby wpisywać się w najnowsze trendy, nie trzeba kopiować makijaży Lady Gagi czy bohaterów Euphorii. Warto jednak pamiętać o ogólnych zasadach i dać sobie możliwość pobawienia się własnym stylem i odświeżenia go.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *